palīdzēsuzņēmumiem nodrošināt efektīvāku ķīmisko vielu pārvaldību un aizvietot bīstamās vielas

Kā samazināt bīstamo vielu izmantošanu biznesā?

Š.g. 23. un 24. oktobrī Rīgā 17 Eiropas valstu pārstāvji spriedīs, kādi mehānismi vislabāk palīdzētu uzņēmumiem samazināt kaitīgo ķimikāliju izmantošanu ikdienas darbā.

Pēc kampaņas Veselīgās darbavietās turi grožos bīstamās vielas aplēsēm aptuveni 38% uzņēmumu Eiropā un tikpat Latvijā ikdienā izmanto bīstamās vielas. Šādas vielas nopietni apdraud darbiniekus, apkārtējo vidi, kā arī patērētājus. Tāpat to apsaimniekošanai nepieciešami papildu izdevumi, gan nodrošinot darba drošību, gan uzglabājot, gan utilizējot.

Vai nepieciešamas kādas izmaiņas esošajās likumu prasībās? Varbūt jāstiprina uzraugošās institūcijas un stingrāk jākontrolē uzņēmumi? Bet varbūt risinājumi meklējami mārketinga instrumentos un uzņēmumu pārvaldības principos?
Seminārā dažādu jomu pārstāvji - uzņēmēji, starptautisko un nacionālo atbildīgo iestāžu amatpersonas, patērētāju tiesību sargi, pētnieki, biznesa konsultanti u.c. - izvērtēs, kādi riski un iespējas ir katram no minētajiem mehānismiem.

Pēc semināra apkopotie ieteikumi un secinājumi būs pieejami ikvienam interesentam un tiks publicēti mājaslapā.

Starptautiskais seminārs Atbalsts uzņēmumiem kaitīgo vielu samazināšanā notiks viesnīcā Radisson Blue Daugava Hotel, un to organizē Rīgas Dome un Baltijas Vides forums.

Seminārs tiek organizēts Eiropas Savienības programmas LIFE un INTERREG atbalstītu projektu LIFE AskREACH, LIFE Fit for REACH, NonHazCity ietvaros.